2016/02/28

Ezúttal valóban tele volt a ház

Érdekes ötlet volt a Netflix részéről az, hogy egy ilyen, kultikusnak számító sorozatot felélesszen. Persze, nem a magyar nézők számára volt annyira fontos, hanem az amerikaiak miatt. Nem is gondolnák sokan, hogy az eredeti széria, a Full House, még mindig az egyik legnagyobb nézőszámot hozza. Az ismétléseivel. Ez szerintem elég beszédes és rámutat arra, hogy nem az európaiak, hanem az államokbeliek voltak a célcsoport jelen esetben. Aki nem ismeri esetleg a sorozatot, itthon Bír-Lak címmel futott, ha jól emlékszem az HBO adta először, újabban pedig a Cool Tv műsorán is felfedezhető néha. 1987-ben indult a nagysikerű sorozat, amely egy család életét mutatja be sitcom formájában. Én végig soha nem néztem, de viszonylag sok részt láttam belőle, így a rebootnak, a Fuller Housenak is bizalmat szavaztam a pilot erejéig. (Aztán majd biztosan megnézem a többi részt is) Sokat nem tudok írni a sorozatról, de aki szereti a sitcomokat, az biztos szeretni fogja ezt is, hiszen hatalmas a nosztalgia faktora, rengeteg jelenet az eredeti szériára épül. 





Hogy mi történt a pilotban? A tovább után nyugodtan elolvashatjátok, spoilerek nélkül:



Természetesen, mint ahogy azt a nézők várták, az elsődleges cél az volt, hogy azokat az ikonokat, akik a Full House-ban tettek szert hírnévre, ha nem is az egész évadra, de egy-két részre visszacsábítsák vendégszereplőnek. Ez sikerült is. A nyitójelenet felvonultatta a régi szereplőket, és hatalmas üdvrivalgás közepette egy kicsit visszacsempészték azt a 20. századi feelinget, amitől ez a sorozat akkor sikeres lett. Semmi extrát nem kellett húzniuk, hiszen John Stamos, Dave Coulier, vagy Candace Cameron Bure visszatérése már magában színesítette a részt. Apropó, D.J. Tanner lesz a Fuller Housenak a fő arca, ő marad az egész évadra. Mellé a házba Stephanie Tanner és Kimmy Gibbler fog beköltözni, hogy a gyereknevelésbe és egyéb teendőkbe besegítsenek. Roppant érdekes, hogy egy sorozat egy generációval később is működő lehet és ezzel telibe trafáltak valamit a készítők. Nem lennék meglepve, ha kísérletet tennének több 90-es évekbeli sorozat újraélesztésére. 






Az ifjúságban is szerintem van elég potenciál, már az első részben látszott, hogy sokat ki lehet hozni Max alakítójából például. A rész végén a vendégszereplők távoznak, de remélhetőleg nem csak erre az egy részre ugrottak be, hiszen John Stamos felbukkanása még engem is megmosolyogtatott. De mielőtt távoztak volna még a készítők előrángattak valami olyat a múltból, amit szerintem minden Full House-t néző azonnal felismert. A The Flinstones híres dalát. 




Nagyon tetszett, hogy a nosztalgia kedvéért bevágták a régi jelenetet, teljesen jól szemléltette, hogy mennyit változtak, illetve, hogy mennyire nem is változtak semmit, mióta vége lett a sorozatnak. A második évad bár még nincs bejelentve, de szinte biztosra vehető, hiszen a Netflix nem szokott kaszálgatni. Állítólag arra az évadra visszatérne az Olsen lányok által alakított Michelle Tanner is. Mindenesetre úgy gondolom, hogy nem volt hiba a Full House felélesztése, sőt egyenesen jó döntésnek könyvelem el, remek húzás volt. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése