Hol is kezdjem... Tegnap újra megnéztem a filmet, most már nem moziban. Ott eléggé ütött káprázatos látványvilága lévén. Látszik rajta, hogy 3D-re készültek, de ha jól tudom, mégis visszaléptek, és nem készült el 3Dben a film. Ez nem is baj, szerintem így is tökéletesen jól festett a vásznon.
A történet szerint Babydoll édesanyja meghal, mostohaapja pedig az örökségre hajt. A végrendeletben pedig azt találja, hogy hőn "szeretett" felesége minden vagyonát két lányára hagyta. Erre aztán az öreg ideges lesz, és a lányokra támad, majd ahogy Babydoll meg akarja védeni húgát, véletlenül megöli őt. Ekkor a mostohaapa bezáratja egy elmegyógyintézetbe, és elintézi, hogy egy kis plusz pénzért ott lobotómiát végezzenek a lányon.
Kb. ennyi az alapsztori, és itt egy kisebb "csavar" lép a történetbe. Babydoll azt képzeli, hogy az intézet egy kupleráj, és a lányok a főnök kuncsaftjainak táncolnak. A lobotómia végrehajtója pedig a "Pénzeszsák", akinek őt akarják eladni. Mielőtt ez bekövetkezne, a lányok úgy döntenek, hogy meg akarnak lépni a helyről. Ehhez össze kell lopkodniuk pár cuccot. És itt kezdődik a film legjava. Minden egyes tárgyat úgy szereznek meg, hogy Babydoll képzeletében egy új világot teremt, ahol harcolniuk kell mindenféle teremtménnyel. (Képzelet a képzeletben... Sucker Puncheption? :D ) Az animációk ezeknél a harcoknál valami döbbenetesek, a háttérben is állandóan folyik valami mozgás, nem csak a lányokat kell figyelni. A koreográfia pedig szinte tökéletes. Ha nézi az ember, teljesen úgy érezheti, mintha valamilyen verekedős, lövöldözős akciójátékban lenne. Sok lassítást lehet látni, ami nem rossz, mert jól néz ki, de pl. a robotos jelenetnél kicsit túlzásba vitték már. Sokaknak ez lehet hogy nem tetszett, én kibírtam. Nem volt azért olyan vészes. :)

Az egyik legjobb szereplő kétségkívül az ápoló volt, aki úgymond menedzselte a lányokat(Oscar Isaac). Az a bajusz, az kegyetlen. Úgy adta elő magát, mintha tényleg egy ilyen szemét lenne, akit csak a pénz érdekel, és azért bármit megtenne. A mostohaapa is olyan megjelenéssel rendelkezett, hogy szeméből áradt a gonoszság (látása: gonosz). Madam Gorski (Carla Gugino) szerepe nem volt olyan erőteljes, ő csak ott volt, néha védte a lányokat, de nagyrészt azt csinálta, amit mondtak neki, nem állt ki magáért.
A lányokat megpróbálták dögössé varázsolni, és ez sikerült is. Bár a jellemük nem volt eléggé kidolgozva, a harcokban egész jól teljesítettek. A főszereplő(?) Babydoll szerepében Emily Browning először egy ilyen ártatlan kislánykának látszott, aztán amikor nekiállt lezúzni az ellent, megváltozott az összkép róla. A két testvér, Sweet Pea (Abbie Cornish) és Rocket (Jena Malone) megfelelő karakterek voltak. Sweet Pea állandóan védeni akarta a húgát, ami érthető, és megvolt köztük a jó testvéries civakodás is néha. A másik két szereplő nem sok vizet zavart. Amber (Jamie Chung) játszotta a sofőrt, minden balhéban ő vezetett valami gépezetet. A robotnyúl pl. nekem nagyon bejött, elfogadnék egy olyat itthonra. El lehetne vele hülyülni. Blondie (Vanessa Hudgens) amolyan mellékszereplő mellék szereplő volt, nem tetszett a karaktere, főleg azért, amit csinált -nem akarok annyira spoilerezni-, de amúgy nem volt egy létfontosságú egyén a filmben.
A másik dolog, amiért a film nagyon bejött, az a zene. Az egész soundtrack remixekből áll, de ezek olyan mesterire sikerültek, hogy némelyik jobb az eredetinél (szerintem). Az is pluszt pontot ad, hogy a film szereplői is énekeltek ezekben a nótákban. A harcjelenetekhez ideálisak voltak ezek a jól "megkomponált" muzsikák, olyan videoklip hatást adott nekik (más kritikákat olvasva ezt sokan így gondolták). Nekem nagyon bejött ez, megadta a hangulatot, ami az egész filmet átlengi.
A hangulat amúgy elég komor, a színek kissé kopottak, de én pont ezt szeretem a filmekben. Ezt a filmet át kell érezni, és akkor lehet szeretni. Úgy gondolom, ez is olyan film, ami vagy nagyon bejön, vagy nagyon nem.
Mögöttes tartalmat nem kell keresni a filmben, de aki szereti, ha ilyet is találhat, annak sem kell csalódnia. Lehet, hogy csak belemagyarázás, lehet hogy nem, de vannak bizonyos momentumok, amik a filmet teljesen átalakítják. SPOILER ALERT- A végén ugyebár csak Sweet Pea menekül meg, és több olyan dolog is előkerül, ami a film során már megfigyelhető volt. A busznál előtte száll fel a gyerek, akit az egyik harcnál látott (aki mellesleg a rendező fia ha jól tudom) , buszvezető pedig nem más, mint a bölcs, aki végig felkészítette őket a harcokra. Ha ezeket (meg még pár morzsát) összerakjuk, azt is ki lehet következtetni, hogy az egészet nem is Babydoll szemszögéből láttuk, hanem Sweet Pea az igazi főszereplő. Ő képzel el dolgokat, nem hiába került ő is az intézetbe. Természetesen ez nem biztos, de én egy ilyen kis mellékzöngét is belemagyaráztam a történetbe. Döntse el mindenki maga, hogy mit gondol. Ja és a nevekre visszatérve... Nem tudom, honnan szedték a szereplők neveit, de furcsának tartom kicsit, hogy ilyen neveket kaptak a karakterek. Egyrészt jól hangzanak, másrészt olyan, mintha egy kislány mesélte volna az egészet. Ez is utalhat akár arra, hogy az egész csak képzelgés, és a valóságban nem is történt meg mindez, vagy megtörtént, de direkt tette ilyen álomszerűvé a lány, hogy a szörnyű világtól elzárkózhasson.- SPOILER vége.
Mindent összevetve a film nekem nagyon bejött, és többszöri nézésre alkalmas.
Értékelés: 10/10
"Oh, és még valami: Csak együtt győzhettek!"
Ha szerinted nincs mögöttes tartalom a filmben, akkor még nézd meg legalább 3x...
VálaszTörlés